Atletico Madrid vazhdoi formën e mirë, fitoi ndaj Cadiz

vull
Pas një goditjeje të madhe të portierit Ledesma, Joao Felix i dha epërsinë 1-0 Atletico Madrid në minutën e tretë.
Pak para përfundimit të pjesës së parë, Negredo shënoi me kokë për të barazuar rezultatin në 1-1.
Mirëpo, në minutën e 68-të, De Paul me golin e parë për Atletico Madridin në La Liga solli fitoren 2-1.
Sfida e radhës për Atletico Madrid është dueli ndaj Manchester United në Old Trafford, ndeshja e parë e 1/16-tës ka përfunduar 1-1.

Next Post

The Guardian: Rusët e pasur po përdorin Serbinë për të anashkaluar një ndalim udhëtimi në BE

Rusët e pasur po përdorin Serbinë për të hyrë në Bashkimin Evropian “nëpërmjet një dere të vogël” dhe për të shmangur ndalimin e fluturimeve për dhe nga Rusia të vendosur nga BE-ja, shkruan gazeta britanike Guardian. Air Serbia raportohet se ka dyfishuar numrin e fluturimeve direkte nga Moska në Beograd […]

Subscribe US Now