Barcelona dhe Bayern Munich do të luajnë njëra-tjetrën në ndeshjen më tërheqëse të çerekfinales së Ligës së Kampionëve

vull

Dy gjigantët evropianë kanë qenë kampionë evropianë pesë herë në historinë e tyre, dhe tani ata do të duhet të vendosin në një ndeshje kush është më i mirë këtë sezon. Ai duel luhet në 14 gusht.

Sipas orarit, ndeshjet çerekfinale do të fillojnë ditën e mërkurë me ndeshjen Atalanta – Paris Saint-Germain. Ditën tjetër të programit do të jetë dueli midis Leipzig dhe Atletico Madrid, ndërsa më 16 gusht do të takohen Manchester City dhe Olympique Lyon.

Nga të tetë skuadrat e mbetura në luftën për trofeun, vetëm Barcelona dhe Bayern Munich ishin kampionë evropianë.Kjo do të thotë që pa dyshim që do të ketë tre klube në gjysmëfinale që nuk kanë qenë kurrë kampionë të kontinentit të vjetër.

Next Post

Ndahet nga jeta profesori i Fakultetit të Shkencave Shoqërore i UEJL-së, Agni Aliu

Universiteti i Evropës Juglindore e njofton opinionin me të gjerë, se dje 7 korrik 2020, ka ndërruar jetë Agni Aliu, profesor në Fakultetin e Shkencave Shoqërore Bashkëkohore. Universiteti i Evropës Juglindore e njofton opinionin me të gjerë, se sot 8 gusht 2020, ka ndërruar jetë Agni Aliu, profesor në Fakultetin […]

Subscribe US Now