Bayern Munich ka rënë dakord për një përforcim të madh nga Ajax

vull

Mbrojtësi i djathtë i Ajax-it, Nusair Mazraoui, do të largohet nga Amsterdami në fund të këtij sezoni dhe do të kalojë në Allianz Arena.

Ai do të nënshkruajë një kontratë katërvjeçare si lojtar i lirë, me mundësi vazhdimi të bashkëpunimit edhe për një sezon shtesë.

Mazraoui në Bayern do të fitojë 4 milionë euro, plus bonuse shtesë. Me këtë, drejtuesit e klubit do t’ia plotësojnë dëshirën Julian Nagelsman, i cili për një kohë të gjatë kërkonte përforcimin në pozitën e mbrojtësit të djathtë.

Për Mazraouin ka pasur interesim edhe nga Barcelona, ​​por në fund Bayern Munich doli fitues në garën për nënshkrimin e tij.

Next Post

“Mbretërit” po marshojnë drejt titullit të La Ligës

Real Madrid mundi Getafen 2-0 në Santiago Bernabeu dhe sërish ka një avantazh dyshifror pikësh në krye të tabelës së La Ligës. Tani Sevilla është 12 pikë prapa. Cashmiro ishte shënuesi i golit të parë për “klubin mbretëror” në minutën e 38-të, ndërsa triumfin e konfirmoi Lucas në minutën e 68-të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: