‘Being Azem’, dokumentari i cili shfaqi jetën dhe suksesin e kampionit Azem Maksutaj (Video)

Kohanews Admin
0 0
Read Time:42 Second

Kampioni i shumëfishtë në karate, kick-boks dhe thaibox shqiptari i famshëm dhe shumë i suksesshëm Azem Maksutaj edhe pse ka përfunduar karierën e tij mbi 30 vite që ka pasur, ai vazhdon të jetë aktiv në këtë fushë duke ushtruar dhe trajnuar gjeneratat e reja për t’iu mësuar atyre sported e karates, kick-boksit dhe thaiboxit. Në rrjetet e tij sociale mund të shihen foto dhe video në të cilat Maksutaj shfaqet shumë në formë e duke mos haruar teknikat të cilat i ka ushtruar më herët për vete e që tash ua transmeton edhe të rinjëve që janë jo vetëm në Zvicër por edhe më gjerë. Dokumentari me titull ‘Being Azem’ i publikuar në vitin 2018 shfaq jetën e shqiptarit Azem Maksutaj, sukseset dhe punën e tij.

Të njejtën mund të ndiqni në vazhdim:

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Albian Marku: Arkitektura, kombinimi i artit me shkencën

Arkitektura është ndërthurja mes kreativitetit dhe saktësisë, mes artit dhe shkencës. Kështu pohon edhe arkitekti Albian Marku, të cilin e kemi ftuar në një  intervistë interesante ku na çon nëpër labirinthet e krijimtarisë arkitekturore përmes përgjigjeve të gjetura, të artikuluara dhe dashamirëse ndaj artit të tij. – Albian, për ata […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: