Blanc do të punojë përsëri si trajner

vull

Ish-trajneri i Francës dhe trajneri i PSG-së, Laurent Blanc do të kthehet në trajner pas një ndërprerje katër-vjeçare. Radio Monte Carlo pretendon se ai e pranoi ofertën nga klubi i Katarit, Al Ryan.

Al Ryan, në një konkurrencë prej 12 skuadrash, është në vendin e gjashtë në kampionatin e Katarit. Drejtuesit e klubit besojnë se Blanc do të jetë në gjendje ta rikthejë ekipin në luftën për titullin e kampionit.

Blanc është një ish-lojtar i Inter, Barcelona dhe Manchester United. Ai ka një karrierë të suksesshme si trajner pas tij. Me Bordo, në periudhën nga 2007 deri në 2010, ai fitoi kampionatin dhe Kupën e Ligës së Francës, pastaj për dy vjet ishte trajner i Francës, dhe nga 2013 në 2016, ai udhëhoqi PSG.

Next Post

Durim Malaj sukses të jashtëzakonshëm me projektin 'A më don'

Për vetëm dy javë ka arritur milionshin e parë kënga ‘A më don’ që është kënduar nga hit këngëtari Durim Malaj dhe Dafina Dauti në duet duke u bë kështu hiti i padiskutueshëm në këtë fundvit. Dyshja e njohur erdhën këtë fundvit me një super bashkëpunim. Kënga “A mdon” është […]

Subscribe US Now