Brazili i kërkon FIFA -s sanksione ndaj klubeve angleze

vull

Federata Braziliane e Futbollit i ka kërkuar Federatës Botërore të Futbollit (FIFA) të sanksionojë klubet e Premier League që nuk duan t’i lënë lojtarët e tyre të luajnë për ekipin kombëtar në kualifikueset e Kupës së Botës.

Klubet angleze nuk duan t’i lënë lojtarët e tyre në ekipet kombëtare sepse Brazili dhe Argjentina janë në listën e të ashtuquajturave vende të kuqe përsa i përket rrezikut nga koronavirusi.

Këto janë gjashtë klube – Chelsea, Liverpool, Leeds, Everton, Manchester United dhe Manchester City.

Nëse klubet nga Premier League ende i lënë lojtarët e tyre në ekipet kombëtare, ata do të duhet t’i nënshtrohen një karantine të detyrueshme për dhjetë ditë pas kthimit të tyre nga ekipet kombëtare.

Next Post

Filipçe: Me dy vaksina në Kafene

Sipas Ministrit të Shëndetësisë Venko Filipce,  masat kundër covid-19 janëqë të shtrëngohen masat   kështu që ekspertët imunizimit janë duke u përgatitur për të shfuqizuar hyrjen e lejuar në restorante dhe ngjarje për njerëzit që kanë marrë vetëm një dozë. Hyrja do të lejohet vetëm për personat plotësisht të vaksinuar. Në konferencën e sotme  për shtyp,  Filipçe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: