CHELSEA është në çerekfinale të Ligës së Kampionëve

vull

Pas fitores së Chelsea në ndeshjen e parë, ne prisnim që Atletico të luante shumë më sulmuese në Londër sesa në Bukuresht, por kjo nuk ndodhi. Skuadra e Simeone dështoi plotësisht në të dy ndeshjet dhe fitorja e ekipit anglez duhej të ishte shumë më bindëse. Chelsea kishte disa mundësi të shkëlqyera, ndërsa ne nuk pamë asgjë nga Atletico përveç një goditje nga Felix në minutën e 92 kur gjithçka kishte mbaruar. Simeone ra pa plumb në të dy ndeshjet.

Golat për fitoren u shënuan nga marokeni Ziyech në minutën e 34-të dhe Emerson në minutën e 94-të.

Mateo Kovačić luajti tërë ndeshjen për Chelsea dhe ishte një nga lojtarët më të mirë në fushë. Lojtari i kombëtares kroate ishte i pakapshëm për mesfushorët e Atletico, ai i dha ritëm dhe ritëm ekipit të tij, ai bëri përshtypje me pozicionimin e tij në çdo kohë dhe tregoi pse trajneri Tuchel e do atë aq shumë.

Chelsea luajti zgjuar, i durueshëm, autoritar nga fillimi në fund. Tuchel e ka tejkaluar plotësisht Simeone taktikisht dhe është e mahnitshme se sa Chelsea ka shitur kundër ekipit të shpërbërë të Madridit. Të dy golat ranë pothuajse në të njëjtën mënyrë, pas kundërsulmeve të bukura dhe vdekjeprurëse që Atletico nuk dinte t’i mbronte.

Next Post

Nikollovski në një takim partie: LSDM është dhe do të jetë e para në ndryshimet

Zëvendës Kryeministri për Luftën kundër Korrupsionit, Ljupço Nikollovski, shkroi në mediat sociale pas një pauze tre-ditore në të cilën ai mungonte në paraqitjet publike. Ai njoftoi se kishte një takim pune me partinë Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të LSDM. “Gjithçka është gati për zgjedhjet e para të drejtpërdrejta brenda partisë, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: