Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Chelsea zhgënjeu tifozët dhe Newcastle me pronarët më të pasur ra në fund të tabelës

1 min read

Lojtarët e Chelseat përjetuan një surprizë të pakëndshme pasi ndeshja me Burnley përfundoi me rezultat 1:1. Blutë si favoritë të mëdhenj pritën Burnley-n dhe dominuan gjatë gjithë ndeshjes.

Në minutën e 33-të, Reese James shënoi nga krahu i djathtë, ndërsa goli kryesor u shënua nga Kay Haverz. Në pushim u larguan me rezultat 1:0.

Vazhdimi u dominua edhe më shumë nga Chelsea, por tronditja në Stamford Bridge u bë nga Matthew Vidra i cili shënoi për 1:1. Në fund të ndeshjes, nikoqiri nuk arriti të shënonte një gol tjetër për triumf.

 

Norwich erdhi në triumfin e parë dhe festoi me rezultat 2:1 në vizitën e Brentfordit . Kështu, vendi i fundit i ra Newcastle , klubi me pronarët më të pasur në botën e futbollit për momentin.