City shkon pas Messit me të gjitha fuqitë e tyre!

vull

Mediat angleze sot janë përmbytur me informacione rreth transferimit të mundshëm të Lionel Messi te El Ittihad pasi argjentinasi, ngjashëm me Cityn, përjetoi një zhgënjim të paparë në Ligën e Kampionëve. është e qartë për të gjithë se cikli i Messit në Barcelona ka mbaruar dhe se duhet të fillojë një i ri, por klubi katalonas nuk ka para për të rindërtuar ekipin tani dhe të fillojë përsëri, kështu që sezoni i ardhshëm do të jetë sakrificë gjithashtu.

Messi ka një kontratë me Barçën deri në vitin 2021 dhe klauzola e blerjes është 700 milion euro. Por në thelb, Guardiola thjesht duhet ta bind Leo të transferohet në Angli dhe transferimi me siguri do të ndodhë sepse Barça është i pafuqishëm për ta mbajtur nëse dëshiron të largohet.

Nga ana tjetër, nëse ai ia del me sukses qëllimin e tij, Guardiola DUHET të fitojë Ligën e Kampionëve sezonin tjetër ose të largohet nga Anglia.

Next Post

RINOVON E ARDHMJA BARDHEBLU

KF Tirana njofton sot rinovimin e kontratave me lojtarët Marsel Ismajlgeci Grent Halili dhe Jurgen Celhaka. Të rinjtë do të vijojnë të mbajnë veshur fanellën bardheblu edhe në sezonin e ardhshëm. Në shtëpi rikthehen edhe lojtarët Marlind Nuriu dhe Jurgen Vrapi. Filizat e akademisë që u rritën nën emrin e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: