Dardanët zhvilluan stërvitjen e fundit para udhëtimit në Angli

vull

Kombëtarja e Kosovës e ka zhvilluar seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Fadil Vokrri” para udhëtimit në Angli.

 

Në stërvitjen e sotme përzgjedhësi Bernard Challandes ka angazhuar vetëm lojtarët që nuk u paraqitën në ndeshjen e djeshme kundër Çekisë dhe ata që luajtën si zëvendësues, derisa pjesa e futbollistëve titullarë kishin vetëm aktivitete në hotel, me përjashtim të Elbasan Rashanit, i cili ishte në stërvitje.

 

Për më shumë se një orë futbollistët bën stërvitje me intensitet të lartë fizik, ku u fokusuan në vrapime dhe stërvitje të forcës fizike, por më pas edhe në lojë me pasime të shkurta dhe në gjuajtje standarde.

 

Edhe stërvitjen e sotme nga afër e ndoqën presidenti Agim Ademi, nënkryetari Bakir Burri dhe sekretari i përgjithshëm, Eroll Salihu.

 

Gëzon fakti se gjendja e futbollistëve është shumë e mirë dhe që të gjithë janë në dispozicion për ndeshjen e radhës kundër Anglisë, e cila zhvillohet të martën në Southampton.

Next Post

Hoxha nga Lëvizja BESA reagon për takimin Zaev-Mickoski pa partitë shqiptare

Sekretari gjeneral i Lëvizjes BESA, Arjanit Hoxha ka reaguar mbi takimin vetëm mes dy liderëve nga partia maqedonase, Zoran Zaev nga LSDM, dhe Hristijan Mickoski nga VRMRO e cila pritet të mbahet nesër (martë) në kuvend, pa liderët e partive politike shqiptare.   “Takimet e liderëve pa përfaqësuesit politik shqiptar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: