Di Marzio: Tudor ka vendosur, ai largohet nga Hajduk dhe bëhet asistent i Pirlo në Juventus

vull

IGOR TUDOR ka pranuar ofertën e Andrea Pirlo dhe do t’i bashkohet atij me kampionët italianë Juventus, ku ai do të jetë asistent i Pirlo, shkruan Gianluca Di Marzio, gazetari më i ditur i transferimeve në Itali.

Tudor prezantoi menjëherë ofertat e Pirlo 41-vjeçare drejtuesve të Hajduk, bashkëpunëtorëve të tij më të afërt Mario Staniq dhe Ivan Kepčija, dhe Hari Vukas dhe Luka Vuček nga stafi profesional. Mario Stanić ka theksuar vazhdimisht se Hajduk nuk do të përsërisë gabimet e së kaluarës dhe të zëvendësojë trajnerët pas rezultatit të parë të keq. Ai shtoi se Tudor nga Hajduk mund të largohet vetëm nëse dëshiron, dhe tani ai ka thjesht një mundësi të tillë, e cila nuk sigurohet shpesh në karrierën e tij.

Ai do të stërviste yje si Cristiano Ronaldo dhe të ulet në pankinën pranë Pirlo, një ikonë e futbollit botëror dhe një nga lojtarët më të mirë të të gjitha kohërave, i cili parashikohet të ketë një karrierë të shkëlqyer stërvitore. Alessandro del Piero, i cili luajti për Juventusin për dy dekada, tha kohët e fundit se Pirlo i ka të gjitha karakteristikat për tu bërë një trajner më të mirë sesa Zinedine Zidane, i cili pas dy sezones në skuadrën e dytë të Realit mori një shans si trajner i ekipit të parë dhe shënoi tre trofe në Ligën e Kampionëve. dhe theu rekorde të shumta.

Next Post

Nuk ndalet artisti Bekim Ibrahimi, gati 4 projekte të reja

Imazhi i embel i çdo dasme shqiptare, ka ardhur kete here i permbushur ne çdo detaj me kengen “Jam sheqer kosove, ti je mjalt Shqipnije”. Realizimi i projektit eshte realizuar ne bashkepunim me Edmond Rrapin, melodia eshte punuar tek salloni i instrumenteve “Swiss Musik”, ndersa klipi u realizua me produksionin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: