Dy mungesat e mëdha të Kosovës për ndeshjen me Spanjën

vull

Kosova ka barazuar me Greqinë në ndeshjen e katërt të kualifikimeve për Kampionatin Botëror ‘Katari 2022’.

Dardanët pas fitores 0-1 ndaj Gjeorgjisë kanë barazuar me rezultat 1-1 me grekët në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ në kryeqytet.

Golin e vetëm për Kosovën në këtë takim e ka shënuar Vedat Muriqi në minutën e 92-të.

Por përveç dy pikëve të humbura, Kosova ka humbur edhe dy futbollistë për ndeshjen e radhës.

Besar Halimi dhe Lirim Kastrati janë ndëshkuar me kartonë të verdhë dhe do të mungojnë ndaj Spanjës.

Të dy lojtarët kanë plotësuar numrin e kartonëve dhe nuk do të jenë në dispozicion për ndeshjen me Spanjën.

Next Post

Ndizet rrjeti/ Mbesa e ish-presidentit shqiptar fotografohet topless

Modelja e njohur Beniada Nishani e ka nisur muajin shtator me disa poza në rrjetet sociale ku shfaqet tepër provokuese. Mbesa e ish-presidentit, Bujar Nishani, numëron 140 mijë ndjekës në profilin e “Instagram”-it dhe në postimin e fundit ajo ka hequr bikinit dhe ka vendosur që të dalë “topless”. Kjo […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: