ERNEST GJOKA: FITORE DHE KUALIFIKIM I MERITUAR

vull

Shefi i stafit teknik i kuqezinjëve vlerëson me nota maksimale paraqitjen ndaj Botoșanit të Rumanisë.

Shkëndija edhe një herë gëzon gjithë mbështetësit e saj me suksesin e radhës në Europë. Perla e Besart Ibraimit në minutën e dytë ka mjaftuar për fitore 1:0 ndaj Botoșanit në Rumani, ndërsa kualifikimi në xhiron e tretë eliminatore të UEFA Europa League nënkupton përballje me Tottenhamin e Anglisë të enjten e ardhshme në Shkup. Pas këtij suksesi trajneri Ernest Gjoka nuk ka fshehur gëzimin në konferencën për shtyp, duke përgëzuar skuadrën për kualifikimin në turin tjetër.

Next Post

Mourinho flet për ndeshjen kundër Shkëndisë: Në Maqedoni nuk do e kemi leht

Trajneri i Totenhanit, Jose Murinjo ka folur pas ndeshjes me Lokomotivën, ku në fund të intervistës është ndalur edhe në përballjen e rradhës kundër Shkëndijës. Murinjo ka thënë se përballjet vetëm me një ndeshje janë të rezikshme, dhe e tillë do të jetë edhe kjo në Maqedoni. Ai ka thënë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: