ERNEST GJOKA FLET PËR FAZËN PËRGATITORE

vull

Shefi i stafit teknik i KF Shkëndija, Ernest Gjoka për kanalin e klubit ka folur për fazën përgatitore, merkaton e realizuar dhe pretendimet për gjysmësezonin pranveror.

  • “Faza e parë e vështirë për lojtarët sepse ngarkesat fizike janë të larta”
  • “Përmes ndeshjeve kontrolluese synojmë të gjejmë formën optimale”
  • “Merkato? Mendoj se jemi plotësuar, por s’përjashtoj edhe ndonjë risi”
  • “Shkëndija është ndërtuar për sukses dhe ne besojmë të dalim kampion”

Futbollistët kuqezi kanë hyrë në javën e dytë të përgatitjeve dimërore dhe me katër lojtarë të ri stafi teknik beson të ketë skuadër të kompletuar në synimin për të mbrojtur titullin e kampionit. Duke qenë se Shkëndija gjithnjë tërheq vëmendjen e opinionit, në lidhje me ndodhitë e fundit dhe rrjedhën e përgatitjeve për kanalin e klubit ka folur trajneri Ernest Gjoka.

https://www.youtube.com/watch?v=XDCkFmbZ9m4&feature=emb_title
Next Post

Albin Kurti së bashku me Nënkryetarin e Lëvizjes Besnik Bislimin priti në takim ambasadorin e mirënjohur, mikun e Kosovës, z. William Walker

Sot, Kryetari Albin Kurti së bashku me Nënkryetarin e Lëvizjes Besnik Bislimin priti në takim ambasadorin e mirënjohur, mikun e Kosovës, z. William Walker. Në prag të përvjetorit të 21-të të masakrës së Reçakut, u diskutua për rëndësinë e historisë në politikë, për përpjekjet nga Serbia për të mohuar krimet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: