Është caktuar orari i ndeshjeve të javës së dytë në IPKO Superligë

vull

Kjo javë nis te premten me ndeshjen Drenica-Llapi, e cila zhvillohet në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj. Ndërkaq dy ndeshje zhvillohen të shtunën dhe dy të tjera të dielën, teksa ballafaqimi ndërmjet Prishtinës dhe Dukagjinit është shtyrë për shkak të ruajtjes së fushës në stadiumin “Fadil Vokrri” për ndeshjet e kombëtares. Ndërkohë këtë fundjavë nis edhe edicioni i ri në Ligën e Parë.

 

Orari i ndeshjeve

IPKO Superliga – java e 2-të
E premte, 23.08 – 17.00
Drenica – Llapi

E shtunë, 24.08 – 17:00
Ferizaj – Gjilani
Ballkani – Feronikeli

E diel, 24.08 ora 17:00
Drita – Flamurtari
Vushtrria – Trepça ’89
Prishtina – Dukagjini, shtyhet – luhet më 25 shtator.

Liga e Parë – java e 1-rë
E premte, 23.09 – 17:00
Malisheva – KEK-u

E shtunë, 24.08 – 17:00
Ramiz Sadiku – Dardana
2 Korriku – Vitia

E diel, 25.08 – 17:00
Istog: Onix – Vëllaznimi
Drenasi – Arbëria
Ulpiana – Istogu
Besa – Vllaznia
Trepça – Liria (zhvillohet në “Riza Lushta”

Next Post

Kontrolle në Çair për llogaritë fiskale, inspektorët në rrugën e Plastikave

Inspektorë të Drejtorisë së të Hyrave Publike dje kanë ndërhyrë në Çair, gjegjësisht në lokalet afariste në rrugën e Plastikave.   Kjo siç bëhet e ditur ka ndodhur për shkak të mosdhënies së llogarive fiskale, shkruan portali 365.mk.   Denoncimi për këto raste është bërë nga qytetarë të cilët kanë lajmëruar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: