Është koha për Club 300: Ibrahimovic dëshiron të bashkohet me Ronaldon dhe Messin

vull
0 0
Read Time:40 Second

Milani këtë fundjavë viziton Udinesen në Serie A, që është padyshim një mundësi e mirë për të harruar eliminimin nga Champions League, por edhe nga kupat e Europës.

Kjo ndeshje luhet nesër në ora 20:45 dhe është një mundësi për veteranin Zlatan Ibrahimovic që të arrijë shifrën prej 300 golave ​​në Top 5 ligat më të forta të kontinentit të vjetër.

Ibra ka shënuar 299 gola për Milanin, Juventusin, Interin, PSG-në, Barcelonën dhe Mançester Junajtid, që do të thotë se i mungon një për të arritur “klubin 300” dhe kështu t’i bashkohet Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, të cilët kanë qenë në atë shoqëri për një kohë të gjatë. koha..

Portugezi aktualisht është në numrin 484, duke luajtur për Real, Juventus dhe United, ndërsa Messi për Barçën dhe PSG ka shënuar 474 gola.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Henri për skuadrën e paharrueshme të Arsenalit: Ishim të çmendur që urrenim të humbisnim

Arsenali ka kohë që ka ngecur dhe nuk ka rezultatet e dëshiruara si në Angli ashtu edhe në Europë, por skuadra londineze është një klub me traditë, një ekip që i ka dhënë shumë futbollit në ishull dhe mbi të gjitha 2003. /2004 gjeneratë që erdhi në një rezultat që […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: