FC Shkupi: Takimin me Borecin e luajmë të shtunën në Çair

vull

Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut javë më parë bëri të ditur kalendarin për sezonin e ri garues 2019/20 në LPFM, duke lënë si start të kampionatit datën e 11 gushtit (e diel). Në situatë kur data 11 gusht përfshinë ditë feste për myslimanët, ku festohet Kurban Bajrami, drejtuesit e klubit tonë kanë bërë kërkesë deri tek komisari për gara pranë FFM-së, për të ndryshuar orarin e ndeshjes së parë kundër Borecit.

Nga FFM kanë aprovuar kërkesën e klubit dhe ndeshja ndërmjet FC Shkupit dhe Borecit është zhvendosur të zhvillohet me 10 gusht (e shtunë), në stadiumin e Çairit, duke nisur nga ora 17:30.

Next Post

Alarmon profesori Mehmeti: Kriime ndaj shqiptarëve në Maqedoninë Veriore kryhen edhe sot, para syve tanë dhe të faktorit ndërkombëtar!

Alarmuese Kriime ndaj shqiptarëve në Maqedoninë Veriore kryhen edhe sot, para syve tanë dhe të faktorit ndërkombëtar! Shkruan: Abdulla Mehmeti Profesori Abdulla Mehmeti apelon: “Mediat në gjuhën shqipe dhe jo vetëm, mund t’i ftojnë përfaqësuesit e lartë të Ministrisë së Drejtësisë, të Ministrisë së Punëve të Brendshme apo të Qeverisë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: