Fiorentina po negocion me Gennaro Gattuso

vull

Drejtuesit e Fiorentinës vendosën kontakte me Gennaro Gattuso. Ata duan që trajneri aktual i Napolit të drejtojë Fiorentinën sezonin e ardhshëm.

“Sky Italia” pretendon se Gattuso donte të merrte përsipër Fiorentinën, por me kusht që klubi të mbante lojtarët kryesorë. Trajneri këmbënguli që klubi të mos shesë Dusan Vlahovic, i cili ka shënuar 20 gola këtë sezon.

Presidenti i Fiorentina, Rocco Comiso ka qenë gjithashtu i interesuar për trajnerin e Sassuolo Roberto De Zerbi, por trajneri është kandidati kryesor për shefin e ri të kabinetit të Shakhtar.

Next Post

Futbollisti i famshëm gjerman pranon krimin e rëndë: "Unë nuk duhet as të them"

Christoph Metzelder, një ish-futbollist gjerman, pranoi se ai ndau video pornografike për fëmijë në internet. Ish futbollisti i Real Madrid dhe anëtar i ekipit kombëtar gjerman zbuloi se në internet ndau një total prej 18 skedarësh që përmbajnë pornografi për fëmijë. “Unë do të ndjehem fajtor gjithë jetën time për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: