Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Fox: Cavani pranoi kushtet e klubit të Beckham

1 min read
Loading...

EDINSON CAVANI ka rënë dakord me kushtet e bashkëpunimit me klubin e ri dhe do të largohet nga Paris Saint-Germain verën e ardhshme, transmeton KohaNews.

Lajmin e parë e bëri të ditur FOX Deportes, gjegjësisht gazetari kilian, Alvaro Izquierdo, me çka të gjitha mediumet nga Franca dhe Amerika  bëjnë të ditur se verën e ardhshme sulmuesi si lojtar i ri do të nënshkruaj për anëtarin e ri të MLS lige, Inter Miami.

Bëhet fjalë për një klub të ri të themeluar 18 muaj më parë i cili do të debutoj në MLS League në vitin 2020. Inter Miami është në pronësi të David Beckham dhe një grupi biznesmenësh nga e gjithë bota./KohaNews