Francezët triumfalisht u nisën për trofeun e kampionit të Evropës

vull

Dueli midis Francës dhe Gjermanisë në derbin e mbrëmjes së sotme të raundit të parë të fazës së grupeve të Euro justifikoi pritjet e tifozëve të futbollit. Ne shikonim një futboll të shkëlqyeshëm, por në fund fituesi u vendos nga autogoli i Hummels nga minuta e 20-të.

Pastaj erdhi një krosim nga e majta në pesë-pikëshin e Elf, dhe Hummels reagoi ngathët dhe dërgoi topin në rrjetën e tij. Doli të jetë vendimtare për këtë ndeshje, pasi në fund, Franca festoi me 1: 0.

Ne pamë shumë raste, por portierët ishin në një nivel të lartë, kështu që ishte goli i vetëm që pamë sonte.

Në fillim të ndeshjes, Gjermania u përpoq të krijonte presion të kryer nga tifozët vendas, dhe u luajt kryesisht në gjysmën e francezëve, por së shpejti ata u larguan nga presioni dhe treguan se çfarë mund të bëjnë, shkruan SC Sport . 

Në minutën e 20-të, Tricolors kaluan në avantazh. Ishte një veprim i mirë i francezëve. Pogba gjeti Hernandez në krahun e majtë me një top të shkëlqyeshëm dhe ai u kthye me dhunë në kutinë. Hummels goditi rrjetën e tij në një përpjekje për të shpëtuar situatën dhe francezët merituan epërsinë me 1: 0.

Euro 2020, Grupi F:

Francë – Gjermani 1: 0 (Hummels 20’ag)

Stadiumi: Allianz Arena Mynih. Arbitri: Carlos del Cerro Grande (Spanjë). Kartonët e verdhë: Kimmich (Gjermani).

Francë: Lloris, Hernandez, Kimpembe, Varane, Pavard, Rabiot, Kante, Pogba, Griezmann, Mbappe, Benzema.

Gjermani: Neuer, Ginter, Hummels, Rudiger, Kroos, Gundogan, Kimmich, Gosens, Havertz, Muller, Gnabry.

Next Post

Sllovenia shpalli fundin e epidemisë

Epidemia e koronavirusit ka mbaruar, u tha sot në konferencën për shtyp të qeverisë sllovene. Por disa masa do të mbeten në fuqi. Masat aktuale anti-epidemike do të jenë në fuqi deri të enjten, pas së cilës ato mund të rishikohen. Sipas mediave sllovene, mbajtja e maskës do të mbetet e […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: