Futbollisti argjentinas Lionel Messi fitoi Topin e Artë për herë të shtatë

vull
0 0
Read Time:44 Second

Përveç Messit, në podium ishin edhe Robert Lewandowski dhe Giorgino, të cilët fituan dy titujt më të rëndësishëm të ekipit, Champions League me Chelsean dhe EURO 2020 me Italinë. Karim Benzema ishte i katërti në të katërtin, Engolo Kante i pesti, Cristiano Ronaldo i gjashti, Mohamed Salah i shtati, Kevn de Bruyne i teti, Killian Embape i nënti dhe Gianluigi Donaruma në vendin e 10-të.

 

Nga futbollistët e rajonit, në mesin e 30 të nominuarve, u gjend vetëm laureati i vitit 2018, Luka Modrić, i cili përfundoi në ndarjen e vendit të 29-të me Cesar Aspilicuet. Çmimet e mbetura shkuan për Pedri “Copa Trophy” për lojtarin më të mirë të ri, Gianluigi Donarum “Yashin Trophy” për portierin më të mirë, Robert Lewandowski “sulmuesi më i mirë”, Chelsea si klubi më i mirë dhe spanjolli Alexia Puteljas për lojtarin më të mirë në 2021.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Feride Dushaj:”Ah moj nanë”, këngë shpirti

Feride Dushaj është këngëtarja që dashuron muzikën e Veriut, por që këndon edhe rryma të tjera. Ky është pohimi i saj, por edhe një e vërtetë shumë e bukur. Ajo është e drejtpërdrejtë, flet hapur dhe intervista me të është më tepër një bashkëbisedim i këndshëm dhe i pastër sesa […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: