Futbollisti i mirënjohur, Nijazi Lena nënshkruan për KF “Veleshta”

vull

Njoftim nga KF “Veleshta”

KF Veleshta ka kenaqesine t’ju njoftoje se ka arritur marrëveshje per sezonin futbollistik 2021-2022 me lojtarin e mirënjohur strugan Nijas Lena.

Nijas Lena është mesfushor me tipare sulmuese i cili ka një karriere te madhe ne futbollin vendor dhe atë ndërkombëtar. Gjate karrierës se tij ai ka luajtur për klube si Renova, Makedonija Gjorce Petrov, Flamurtari, Teuta, Kukesi, Telavi, Fc Struga.

Gjithashtu ka qene pjese e selekcionit te Maqedonise ne te cilen ka 2 paraqitje si dhe 5 paraqitje për grupmoshat U19.

Me afrimin e Nijas Lenes, KF Veleshta edhe njëherë demonstron se klubi ka ambicie te mëdha dhe se do te jete një konkurrent i denje për këtë sezon.

 

Next Post

Bebe Rexha dhuron 10 mijë dollarë për spitalin në Dibër dhe fton miqtë e saj t’i bashkohen

Bebe Rexha është një ndër emrat më të njohur me famë botërore, e cila na ka bërë krenarë me talentin e saj. Këngëtarja, e cila festoi së fundmi 32 vjetorin, nuk i ka harruar kurrë rrënjët dhe ka folur gjithmonë me krenari për origjinën e saj. Këtë gjë e ka […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: