Henri për skuadrën e paharrueshme të Arsenalit: Ishim të çmendur që urrenim të humbisnim

vull
0 0
Read Time:1 Minute, 22 Second

Arsenali ka kohë që ka ngecur dhe nuk ka rezultatet e dëshiruara si në Angli ashtu edhe në Europë, por skuadra londineze është një klub me traditë, një ekip që i ka dhënë shumë futbollit në ishull dhe mbi të gjitha 2003. /2004 gjeneratë që erdhi në një rezultat që nuk është përsëritur deri më sot.

 

Domethënë, ajo skuadër arriti të fitojë titullin në Premierligë pa humbur asnjë ndeshje, gjë që është vërtet e pabesueshme, diçka për të cilën Arsene Wengerit ia ka ulur kapelën “armiku” prej kohësh, rivali nga Manchester United, Sir Alex Ferguson.

Pjesë e kësaj makinerie ishte edhe sulmuesi Thierry Henry, i cili u përpoq të shpjegonte se si ishte ai grup dhe si arritën të duronin dhe të përfundonin një fushatë të tërë pa u ndjerë të mundur.

– Ne ishim të gjithë udhëheqës. E urrenim humbjen. Natyrisht, ndonjëherë ne thyheshim, ndonjëherë humbëm keq. Por ne të gjithë ishim udhëheqës. Ne gjithmonë e sfidonim njëri-tjetrin. Ne ishim të veçantë. Ne ishim të çmendur të përpiqeshim të ishim perfekt. Dhe ne arritëm ta bënim këtë në një sezon. Shumë skuadra ishin afër kësaj. Shpresoj të ndodhë përsëri, siç them gjithmonë, nuk e kam problem. Por ne ishim të parët që e bëmë këtë në epokën moderne të lojës.

– Patrick Vieira në mes, Dennis Bergkamp, ​​pastaj Sol Campbell dhe Freddie Lunberg. Natyrisht nuk do të emëroj të gjithë ekipin, kjo mund të bëhet lehtësisht. Ajo që na mbajti të ecnim në disa ndeshje ishte se ne debatuam gjatë gjithë kohës në pjesën e parë. “E shtymë njëri-tjetrin, u zgjuam me njëri-tjetrin aty ku duhej të zgjoheshim pak”, tha Henry.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Tesla Autopilot: Mirë, por jo perfekte

Pas shumë gjërave është e qartë se Tesla Autopilot nuk po funksionon pa të meta, duke qenë se është përgjegjës për disa aksidente që nga fillimi i vitit. Dhe ndërsa disa fajësojnë sistemin, të tjerë thonë se problemi është te shoferët e pakujdesshëm.   Inxhinieri Sandy Munro foli në gusht për […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: