Interi është gjysmëfinalisti i parë në Europa League

vull

Interi është gjysmëfinalisti i parë në Europa League pas fitores kundër Bayer Leverkusen me 2: 1 në Dusseldorf, dhe në Këln do të ketë zgjatje të duelit mes Manchester United dhe Kopenhagës.

Nerazzurri festoi me golat e Barela dhe Lukaku nga minuta e 15-të në 21-të, kështu që goli i Kai Havertz në minutën e 24 ishte vetëm një nder për ekipin gjerman.

Problem me sistemin Vari kishte edhe Mancester United për shkak se ju anuluan dy gola, të cilët u shënuan nga Grinvud dhe Rashfort por në mënyrë të merituar për shkak se të dy ishin në opozitë jashtë loje dhe loja në kohën e rregullt përfundoi barabartë.

Skuadra e Ole Gunnar Solsker fitoi 1-0 vetëm pas kohës shtesë, me një gol nga pika e penalltisë në minutën e 95-të. Shënuesi i suksesshëm ishte ndërkombëtarja portugeze Bruno Fernandez.