Ish-kampioni i botës zgjohet nga koma

vull

Lajme shumë të mira për ish-kampionin e botës në boks, Adonis Stevenson.

41 vjeçari nga Haiti është zgjuar pas 3 javësh në koma, pas përballjes së 1 dhjetorit kundër Oleksandr Gvozdyk.Konfirmimi ka ardhur nga e dashura e tij, Simone God, që përmes një deklarate për shtyp zbuloi gjendjen aktuale të Stevenson.

“Pavarësisht se raportet e kohëve të fundit po shpërthejnë në media, kam dashur të sqaroj se Adonis është zgjuar. Ai është duke shëruar nga lëndimet e tij në kompaninë private të familjes së tij dhe ekipin e tij të përkushtuar mjekësor. Adonis është një kampion botëror në ring dhe po shfaq një forcë dhe vendosmëri të madhe për shërimin e tij“.-shkruan God.

Stevenson u dërgua në spital në gjendje të rëndë, ndërsa më vonë u raportua si “e qëndrueshme”, por boksieri kërkoi ndihmë mekanike për të marrë frymë.

Next Post

Nëse dikush mendon të sulmojë një serb të pafajshëm, të vijë të sulmojë djalin tim, shqiptarin!

Nga Albin Kurti* Jam i nderuar dhe i gëzuar që më jepet mundësia të marr pjesë në Samitin e Federatës Botërore të Paqes. Kjo është hera e pare për mua të jem present në një ngjarje të Federatës Botërore të Paqes dhe hera ime e parë të jem në Seul […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: