Juventusi festoi me rezultat 1: 2 kundër Interit (VIDEO)

vull

Nero Azzurri” kaloi në epërsi në minutën e nëntë kur rrjeta e Buffon u trondit nga Martinez pas asistimit të Barela.

Një nga yjet kryesorë në ekip, Lukaku, nuk luajti në këtë ndeshje me nikoqirët, të cilët humbën duelin për shkak të kartonëve të verdhë.

Në anën e kundërt, “Zonja e Vjetër” kishte Ronaldon i cili u kujdes për kthesën e plotë në stadiumin “Giuseppe Meazza”. Portugezi së pari barazoi në minutën e 26-të nga penalltia, dhe vendosi epilogun përfundimtar në minutën e 36-të të ndeshjes.

Juve pas kësaj fitoreje është më afër finales në këtë kompeticion, ndeshja e kthimit është në Torino një javë më vonë.

Next Post

Volkswagen ID.4 në Gjermani kushton 38,450 €, subvencionimi është 9,000 €

Oferta e versioneve model të Volkswagen ID.4 elektrike është përshtatur sipas shembullit të limuzinës ID.3, e cila tashmë është me shumicë në tregjet në Evropë. Ideja ishte që të thjeshtohet zgjedhja e pajisjeve dhe artikujve teknikë në automjet, duke ofruar versione të modelit të para-konfiguruar, në varësi të nevojave dhe shijes së klientëve. Volkswagen ka njoftuar çmimet […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: