Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

Kaos në dhomën e zhveshjes së PSG: Mbappe dhe Neymar nuk e durojnë njëri-tjetrin, Ramos parandaloi një sherr pas ndeshjes

2 min read

Lojtarët e PSG -së e hapën shkëlqyeshëm edicionin e ri të Ligës 1 franceze me dy fitore dhe plot dhjetë gola në rrjetën e kundërshtarit. Edhe Montpeiller u përjashtua nga Parc des Princes me pesë  gola , por performanca e shkëlqyer u la në hije nga konflikti mes dy yjeve, Kylian Mbappe dhe Neymar  , i cili pushtoi kryetitujt e mediave botërore.

Mbappe pati një shans për t’i dhënë skuadrës një epërsi të hershme nga pika e bardhë, por goditja e dënimit humbi. Gjatë gjithë ndeshjes ai shfaqi një nervozizëm të madh në fushë dhe gjithçka kulmoi në momentin kur i kërkoi Neymarit ta linte të bënte një tjetër goditje dënimi.

Ramos parandaloi një përleshje mes dyshes së yjeve

Braziliani nuk donte ta linte të kishte topin, gjë që e zemëroi shumë sulmuesin francez, i cili këtë verë, pas skandalit të transferimeve me Realin, nënshkroi një kontratë të re me PSG-në, e cila i garanton të ardhura të mëdha, por edhe gjoja të shumta. privilegje.

Për shkak të kësaj, pas fishkëllimës së fundit të arbitrit, për pak nuk pati një konflikt në dhomën e zhveshjes dhe atmosfera e ndezur u qetësua nga eksperienca e Sergio Ramos . Spanjolli qëndroi mes dy yjeve të mërzitur dhe parandaloi një sherr, shkruan francezi Le Parisien.

dyshohet se fillimisht kanë fluturuar shishet dhe më pas janë drejtuar drejt njëri-tjetrit.