Kohanews

Ke Çfarë Lexon!

KF “Arsimi” prezanton përforcimin e ri Erion Shukun

1 min read

Njoftim integral nga KF “Arsimi” nga fshati Çegran :

Kemi kënaqësinë të ju informojmë se kemi gjetur gjuhë të përbashkët dhe kemi arritur ta transferojmë në rradhët tona sulmuesin e talentuar, .
➖ vjen nga ekipi i FC Shkupit, ndërsa është ndër sulmuesit më premtues të gjeneratës së tij.
Sulmuesi i talentuar ka super nuhatje për gol dhe këtë e tregojnë statistikat më poshtë:
➡️ 16 ndeshje – – Golashënuesi më i mirë ligës (2019/20 moshat)
➡️ 4 ndeshje – – Golashënuesi më i mirë i kupës (2019/20 moshat)
➡️⚽️
➖Ka ndeshje të luajtura për moshat e reprezentacionit të RMV-së (U14, U17, U18) si dhe për moshat e kombëtares së Shqipërisë (U15).
➖Gjithësejt:
➖Mbulon pozicionin e sulmuesit kryesor, ndërsa mbulon edhe ato të sulmuesit anësor dhe mesfushorit ofensiv, si atribute kryesore ka: Instiktin e golit, luajtjen me të dy këmbët, goditjen dhe lojën me kokë.
:
FK Sloga Vinica
FC Shkupi
I urojmë sa më shum suksese me fanellën verdh e zi!
⚫️