Khan njoftoi largimin e Alaba: Ne i dërguam një qilim të kuq, ai nuk donte ta shkelte

vull

Legjenda e Bayern Munchen dhe presidenti i ardhshëm i klubit, Oliver Kahn, i cili tani është në udhëheqjen e “bavarezëve” midis radhëve, konfirmoi largimin e David Alaba nga klubi.

– Për momentin me të vërtetë nuk e di se çfarë do të ndodhë. Ne i dërguam një tapet të kuq Davidit dhe kaluam kufirin tonë. “David, dhe posaçërisht Pini Zahavi, nuk donin të kalonin në tapetin e kuq, kështu që na duhej ta merrnim atë,” shpjegoi gjallërisht Khan, duke njoftuar që lojtari do të largohej nga klubi në fund të sezonit.

Përveç Manchester United, PSG, Real Madrid, Barcelona dhe Chelsea janë gjithashtu të interesuar për futbollistin 28-vjeçar, i cili gjithashtu dëshiron ta sjellë atë në radhët e tyre.

David Alaba ka qenë në Bayern Munich që nga viti 2009 dhe është bërë një pikë referimi e vërtetë për klubin, duke regjistruar 404 paraqitje në të gjitha garat për gjigandët bavarezë.

Next Post

Agjenti i Elmas njoftoi të ardhmen e futbollistit dhe iu përgjigj shkrimeve në lidhje me largimin e tij nga Napoli

Elif Elmas ka qenë gjithnjë e më shpesh në media në Itali kohët e fundit pasi u shfaqën spekulime se ai mund të largohej nga klubi dhe të bënte një transferim të janarit në një klub tjetër. Elmas është lidhur me një lëvizje në Benfica këtë janar dhe është raportuar […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: