Klopp: Nuk më pëlqen ideja e UEFA-s për Ligën e re të Kampionëve

vull
0 0
Read Time:39 Second

Jurgen Klopp, në konferencën për shtyp para ndeshjes së nesërme me Newcastle, tha se është i kënaqur që projekti me Superligën dështoi dhe se ai nuk është i kënaqur me formatin e ri të Champions League, i cili u prezantua nga UEFA të hënën.

Champions League, në formatin e ri, me 36 skuadra, duhet të fillojë nga sezoni 2024/2025.

Liga e re e Kampionëve do të luhet sipas sistemit zviceran, secila klub do të luajë 10 ndeshje, të ndjekura nga faza e eliminimit.

“Nuk mund të shtosh vetëm gara të reja. Mirë që nuk ka Superligë, por as Liga e re e Kampionëve nuk është e shkëlqyeshme. UEFA më tregoi idenë dhe them se nuk më pëlqen. Ne do të kemi 10 ndeshje, në vend të gjashtë mëparshme,” tha Klopp.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Ronaldo dëshiron të kthehet në United!

Ylli më i madh i futbollit në Portugali, Cristiano Ronaldo, dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të kthehet në Manchester United. Ky informacion u bë publik nga media e njohur italiane “Gazeta Delo Sport” e cila pretendon se sulmuesi dëshiron të bëjë një “rikthim” në “Old Trafford” dhe është i […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: