Kombëtarja e Holandës siguroi vendin e parë në Grupin C

vull

ë raundin e dytë, Hollanda mundi Austrinë 2-0 në Amsterdam me 2: 0 dhe ka një maksimum prej gjashtë pikësh.
Edhe pse Austria luajti pa pezulluar Marko Arnautovic, “tulipanët” dominuan fushën në arenën “Johan Cruyff”, filluan në mënyrë sulmuese nga minuta e parë dhe një lojë e tillë u solli atyre një penallti në minutën e 11-të që detyroi Dumfries. Një shënues i besueshëm ishte Memphis Depay i cili në pjesën e parë kishte një shans tjetër kur transferoi golin e zbrazët nga gjashtë metra.
Në pjesën e dytë, Hollandezët ngadalësuan shpejtësinë dhe kërkuan shansin e tyre përmes kundërsulmeve. Pikërisht pas një kundërsulmi të shpejtë në minutën e 67-të, u arrit rezultati përfundimtar, Depay gjeti shkëlqyeshëm Malen, i cili asistoi Dumfries, i cili përsëri nuk e kishte të vështirë të shënonte golin e zbrazët.

Next Post

Përleshje masive në Parlamentin e Ukrainës (VIDEO)

Gjatë shqyrtimit të ndryshimeve në projektligjin për reformën e Këshillit Kombëtar për Televizionin dhe Çështjet e Radios në Rada Verkhovna të Ukrainës, pati një debat midis deputetëve, sipas mediave ukrainase. Lufta filloi pas deklaratës së deputetit nga partia në pushtet, Nikita Poturajev, i cili tha se ishte e nevojshme të […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: