Komuna e Studeniçanit, kërkon të zbardhet nga autoritet kroate sulmi ndaj futbollistit Muzafer Ejupi

vull

Ditë më parë futbollisti shqiptarë nga Maqedonia, Muzafer Ejupi, që aktualisht është pjesë e skuadrës kroate, Nk Slaven Belupo, u sulmua nga një person në një vend parkim me çka ka marrë lëndime të rënda në fytyrë. Ka qenë reagimi i një miku të tij që ka goditur sulmuesin me cka e ka neutralizuar, transmeton KohaNews.

Në vazhdën e shumë reagimeve të shumta duke marrë si shkak fotografin që e postoi vetë klubi i Ejupit, ka reaguar edhe Komuna e Studeniçanit, pra vendlindja e futbollistit.

 

“Me shumë keqardhje e brengosje pranuam lajmin mbi brutalitetin e ushtruar ndaj njërit ndër futbollistët më të mirë jo vetëm të Komunës së Studeniçanit por edhe të vendit, Muzafer Ejupi.Me këtë rast, konsiderojmë që organet e rendit dhe ligjit kroat, do të zbardhin rastin dhe autorët e këtij akti barbar do t’i nxjerr para institucioneve të drejtësisë. Ndërsa lojtarit Muzafer Ejupi i dëshirojmë shërim sa më të shpejtë dhe kthim sa më parë në fushën e blertë”, thuhet në kumtesën e lëshuar nga shërbimi për informim nga Komuna e Studeniçanit./KohaNews

Next Post

Me Fondin e Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës do të revitalizohet Manastiri i Eleusasë

Në Manastirin e Shën Mërisë (Eleusa) në Velusa, sot u nënshkrua granti i Fondit të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës për ruajtjen dhe restaurimin e këtij monumenti të kulturës të epokës së mesme bizantine të ruajtur në territorin e Maqedonisë. Granti u nënshkrua nga ambasadorja e SHBA-së, Kejt […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: