Kuman për garën për titull: Ne nuk jemi më të fortë se rivalët tanë

vull

Barcelona fitoi tre pikët e lakmuara nga përplasja me Getafe (5-2) dhe kështu vazhdoi ëndrrën për të fituar Kupën e Primera.

Katalanasit tani kanë 68 pikë dhe janë në vendin e tretë, por ata gjithashtu kanë më pak konkurrencë sesa Atletico Madrid (73), Real Madrid (70) dhe Sevilla (67), klube që formojnë atë katër të mëdhenjtë që do të përfundojnë në një betejë ferri për maja.

Trajneri Ronald Koeman ishte i kënaqur me triumfin, por gjithashtu tha se ekipi i tij nuk është aspak më i fortë se tre kundërshtarët e tjerë.

– Ne nuk jemi më të fortë se tre klubet e tjera. Ata gjithashtu fitojnë, të gjithë kemi ndeshje të vështira. Lufta do të jetë deri në ndeshjen e fundit”, tha holandezi.

Next Post

Pastrues rrugësh robot: Automjetet autonome do të mbajnë higjienën në qytet

Automjeti i quajtur Trombia Free nisi provën e tij në rrugët e Helsinkit dje dhe testimi do të përfundojë më 27 Prill. Trombia do të lëvizë në mbrëmje në një nga rrugët më të ngarkuara në qytet dhe do të jetë në krye të një shtegu biçikletash. Drejtori i Trombia Technologies, […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: