Kundërshtar i kuqezinjve në këtë fazë të çerekfinales është ekipi i Struga Trim Lum

vull
0 0
Read Time:1 Minute, 27 Second

Të mërkurën në orar janë ndeshjet në kuadër të çerekfinales së Kupës së Maqedonisë së Veriut, ndërsa kundërshtar i kuqezinjve në këtë fazë të çerekfinales është ekipi i Struga Trim Lum.

Ndeshja do të luhet ditën e mërkurë me fillim në orën 13:00 në Stadiumin e qytetit në Tetovë, ndërsa në këtë fazë të çerekfinales së Kupës do të luhet vetëm një ndeshje.

Kujtojmë që në fazën e 1/8 të finales kuqezinjtë korrën fitore të thellë ndaj Renovës me rezultatin 5:0, ndërsa të mërkurën skuadra kuqezi do të kërkojë kualifikimin në gjysmëfinale.

Ndeshja e fundit e Shkëndijës kundër Struga Trim Lum u zhvillua në muajin shtator në Strugë, ndeshje e cila përfundoi me barazimin 1:1.

Detajet e ndeshjes:

E mërkurë, 1 dhjetor
Kupa e Maqedonisë së Veriut, ¼ e finales
Stadiumi i qytetit në Tetovë
🆚 Struga Trim Lum | ⏱ 13:00 | 📺 Shkëndija Channel YouTube

Opinioni:

Adenis Shala: “Në fazat paraprake të kupës ne kemi luajtur shumë mirë, në xhiron e parë fituam 2:0, ndërsa në 1/8 e finales fituam bindshëm ndaj Renovës me rezultatin 5:0. Por siç avancojmë në fazat e ardhshme të kupës, ndeshjet bëhen më të vështira. Edhe më e vështirë është fakti që luhet vetëm një ndeshje, dhe prandaj duhet të jemi më të kujdesshëm sepse një gabim mund të na kushtojë shumë. Ekipin e Strugës e njohim mirë sepse këtë vit patëm një përballje kundër tyre kur barazuam në Strugë me rezultatin 1:1. Por pasi që këtë rradhë ndeshja luhet në Tetovë besoj se mund të fitojmë dhe të kualifikohemi në gjysmëfinale të kupës”.

Kundërshtari:

Struga Trim Lum

Ekipi i Struga Trim Lum në çerekfinalen e Kupës u kualifikua duke e mundur ekipin e Borecit nëpërmjet penaltive.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

10 vjet më parë, më 30 nëntor 2011 ndërroi jetë Mbreti Leka I.

Mbreti Leka, do të mbahet mend dhe do të përkujtohet përjetë për vlerat prestigjioze kombëtare, të cilat i mishëroi në konsekuencën politike mbretërore ndaj të ardhmes së Shqipërisë dhe të kombit shqiptar. Ai nuk abdikoi kurrë nga froni mbretëror, duke ruajtur të pacënuar besimin për këtë të ardhme. Për Mbretin […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: