Lampard nuk ndjen presion për shkak të transferimeve të mëdha

vull

Menaxheri Frank Lampard tha se nuk ndjeu ndonjë presion shtesë mbi veten e tij pas transferimeve të verës, që i kushtoi ekipit londinez më shumë se 200 milion. Ai shpjegoi se pozicioni menaxherial në Chelsea gjithmonë sjell tension, sepse qëllimi i klubit dhe tifozëve të tij është vetëm titulli.

– Unë jam i befasuar që ju (për gazetarët) mendoni se unë nuk isha nën presion vitin e kaluar. Unë në të vërtetë punoj më mirë në një mjedis të tillë. Madje më pëlqen. Unë nuk jam këtu për të luajtur për vendin e katërt ose thjesht për të ndihmuar fëmijët të zhvillohen. Unë jam këtu për të fituar. Vitin e kaluar nuk kishte asnjë mënyrë që të mund të bënim transferime, kështu që i bëmë ato tani.Ai shtoi se tani ata janë shumë më pranë favoritëve në vitet e fundit, Liverpool dhe City, dhe ai e di se çfarë duhet për të fituar titullin.

– City dhe Liverpool ishin shumë përpara të tjerëve në vitet e fundit, por shpresoj se do t’i arrijmë. Këto janë pritjet e tifozëve dhe ekipit, por ne nuk duam të nxitojmë sepse mund të bëjmë gabime. Normalshtë normale të më bësh presion sepse puna e vërtetë fillon tani, shtoi trajneri.

Next Post

Zëvendësimi i Cupra: Ibiza arrin me 150 kuaj fuqi

Tifozët e makinave të vogla “Hot-Hatch” nuk do të marrin versionin e prodhimit Cupra të Seat Ibiza, por prodhuesi spanjoll si një ngushëllim ofroi versionin më të dobët dhe më të vogël, por gjithsesi të shkëlqyeshëm 1.5 TSI. Kjo makinë e merr fuqinë e saj nga motori i famshëm Volkswagen […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: