Legjenda e Shkëndijës, Qatoja trajner i KF “Shkupit”

vull

FC Shkupi me kënaqësi komunikon arritjen e marrëveshjes me trajnerin e mirënjohur Qatip Osmani.

 

Një prej trajnerëve më të trofeshëm në vend, merr drejtimin e skuadrës tonë dhe tashmë ka hedhur firmën në kontratë, e cila do ta mbajë lidhur me bardheblutë deri në vitin 2021. 

 

Osmanin në këtë post vjen si zëvendësues i Bulent Akinit, ndërsa për ndihmës do të ketë Bashkim Livorekën.

 

Qatip Osmani është njohës shumë i mirë i futbollit vendor dhe praktikon më shumë lojë sulmuese.

 

Ai sezonet e fundit ishte pjesë e Shkëndijës, me të cilët ne dy vitet e fundit fitoi dy tituj kampion dhe një trofe të Kupës. Ai gjatë karrierës së tij si trajner ka udhëhequr edhe ekipin e Renovës, ndërsa ka të fituar gjithësej tre tituj kampion, një trofe të Kupës dhe një Superkupë. Qatip Osmani është trajneri i tretë që ulet në stolin tonë në këtë sezon, pasi para tij kishim dy trajner turk Umit Karanin dhe Bulent Akinin.

Osmani debutimin e tij me skuadrën tonë do ta ketë të mërkurën (25.09.2019) në ndeshjen e Kupës me FK Sileksin, ndërsa në ndeshjen me Akademia Pandevin ekipi do të udhëhiqet nga Orhan Abdi. 

Next Post

Këngëtaret në duart e hipnoterapistes më të famshme shqiptare, Valentina Rexhaj

A keni dëgjuar ndonjëherë për Valentina Rexhaj? Ajo është një personalitet i fortë, një femër e aftë në profesionin e saj, e cila ka për mision ti nidhmoj njerëzit të lirohen nga bllokadat emocionale. Valentina Rexhaj, është nga Mali i Zi dhe atje kreu shkollen fillore dhe te mesmen. Në […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: