Lev kundër Maqedonisë me dy adoleshentë, pa Miller dhe Hummels

vull

Trajneri i Gjermanisë Joachim Loew ka njoftuar skuadrën për kualifikimet kundër Islandës, Rumanisë dhe Maqedonisë.

Favoritët më të mëdhenj në Grupin J, për t’u kualifikuar në Kupën e Botës në Katar, do të hapin kualifikimet kundër Islandës në Duisburg më 25 Mars, tre ditë më vonë ata do të vizitojnë Rumaninë, dhe më 31 Mars në Duisburg ata do të takojnë Maqedoninë.

Lista nuk përfshin veteranët Mats Hummels dhe Thomas Miller. Lev njoftoi se ata do të kthehen në ekipin kombëtar, por do të mbështeten në shërbimet e tyre për Kampionatin Evropian.

Për herë të parë në ekipin e të rriturve, adoleshentët e talentuar nga Bayern Munich, 18-vjeçari Jamal Musiala dhe një vit më i ri Florian Wurz morën një telefonatë.

Megjithëse ka probleme me masat epidemiologjike të zbatuara nga qeveria gjermane, Lev gjithashtu thirri lojtarët që luajnë në Angli: Timo Werner, Kai Havertz, Antonio Riediger dhe Ilkay Gundogan.

 

Next Post

Rrjetet sociale në telashe: Instagram, Facebook dhe WhatsApp kanë rënë

Përdoruesit e rrjeteve sociale Instagram, Facebook dhe aplikacioni WhatsApp nuk ishin në gjendje të përdorin llogaritë e tyre në këto rrjete sonte. Informacioni u konfirmua në Twitter nga përdoruesit në të gjithë botën. Më shumë se 5,000 llogari në Facebook raportuan një ndërprerje të rrjetit të Premten rreth orës 5 […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: