Lojtarët e Romës kanë hequr dorë nga pagat e tyre për katër muajt e ardhshëm

vull

Drejtori ekzekutiv i klubit romak, Feinga, falënderoi kapitenin Dzeko, lojtarët dhe trajnerin Fonseca për këtë gjest të lartë, transmeton KohaNews.


Lojtarët dhe stafi trainer i Romës kanë rënë dakord të heqin dorë nga pagat e tyre për katër muajt e ardhshëm dhe kështu të ndihmojnë klubin gjatë pandemisë koronavirus.

Seria A është pezulluar që nga 9 Mars dhe nuk dihet kur do të vazhdojë. Roma njoftoi në një deklaratë sot se lojtarët kanë hequr dorë nga pagat që duhej të merrnin midis marsit dhe përfundimit të planifikuar të sezonit në qershor./KohaNews

Next Post

Rooney: Cristiano është një" vrasës ", Messi po ju mundon dhe më pas po ju vret

Wayne Rooney ka ndjekur në gjurmët e legjendave që e kanë krahasuar Cristiano Ronaldon me Lionel Messin , transmeton KohaNews. Ish-shoku i portugezit Wayne Rooney beson se Ronaldo është konkret dhe i pagabueshëm para golit, dhe Argjentinasi përdor më shumë kohë për të realizuar magjinë e tij. “Megjithë miqësinë time […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: