“Marka” pretendon: Mbape po nënshkruan për Realin

vull

Killian Mbape do të nënshkruajë kontratë me Real Madridin javën e ardhshme, raporton “Marka”.

Siç thuhet, sulmuesi francez do të përfundojë të gjithë marrëveshjen me klubin mbretëror deri të premten e ardhshme, ku do të vijë si lojtar i lirë.

Kontrata e Mbapeu me Paris Saint-Germain skadon në fund të sezonit dhe nga 1 janari ka të drejtë të negociojë me palët e interesuara.

Francezi duhet të marrë nga 60 deri në 80 milionë euro për nënshkrimin, ndërsa paga e tij vjetore do të ishte 25.000.000 euro.

Mbape sapo është eliminuar nga Reali në fazën e 16-të të Ligës së Kampionëve, të cilën e ëndërron.

Këtë sezon Killian ka shënuar 25 gola dhe 17 asistime në 35 ndeshje në të gjitha garat në fanellën e Paris Saint-Germain.

Next Post

Josep Borej do të mbërrijë në BeH javën e ardhshme

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Përbashkët të Jashtme dhe Siguri të Bashkimit Evropian, Josep Borrell, javën e ardhshme duhet të arrijë në Bosnje dhe Hercegovinë, shkruan Politički.ba. Vizita e shefes së diplomacisë evropiane është e lidhur edhe me aktivitetet e komunitetit ndërkombëtar për arritjen e një marrëveshjeje për reformën zgjedhore […]

Subscribe US Now