“Mbretërit” po marshojnë drejt titullit të La Ligës

vull

Real Madrid mundi Getafen 2-0 në Santiago Bernabeu dhe sërish ka një avantazh dyshifror pikësh në krye të tabelës së La Ligës. Tani Sevilla është 12 pikë prapa.

Cashmiro ishte shënuesi i golit të parë për “klubin mbretëror” në minutën e 38-të, ndërsa triumfin e konfirmoi Lucas në minutën e 68-të të duelit.

 

Next Post

Messi asistoi, Mbape dhe Neymar shënuan për një fitore bindëse për PSG-në

Lojtarët e PSG-së festuan bindshëm 1:6 si mysafirë ndaj Clermontit në xhiron e 31-të të Ligue 1 në një ndeshje ku shkëlqyen Neymar dhe Killian Mbape të cilët shënuan dy hat-trickë, ndërsa Lionel Messi pati tre asistime. “Shenjtorët” e nisën mirë ndeshjen dhe pas 20 minutash lojë kaluan në epërsi […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: