Më në fund u shfaq magjia e Hazard, Bale dhe Alaba u bindën

vull

Ishte ndeshja e kthimit e Carlo Ancelotti në stolin e skuadrës nga Madridi, dhe Karim Benzema ishte brilant me dy gola.

Pas pjesës së parë në të cilën nuk kishte gola, Real u zgjua dhe shënoi ekipin vendas.

Në minutën e 48 -të, Benzema e çoi ekipin e tij në avantazh me ndihmën e Eden Hazard, dhe vetëm tetë minuta më vonë, Nacho e rriti avantazhin e Realit.

Në minutën e 62 -të, francezi mundi plotësisht Alaves me golin e tij të dytë, i cili u kthye për një moment kur, tre minuta më vonë, Courtois bëri një penallti që realizoi Josela.

Sidoqoftë, nuk kishte asnjë dramë dhe në këmbim të kohës, Vinicius Jr. gjithashtu u bashkua me golashënuesit.

 

Next Post

Ajo donte t’i jepte fund dasmës së djalit të saj, dhe ky është reagimi i nuses (Video)

Një nënë xheloze donte t’i jepte fund dasmës së djalit të saj John Lerby për shkak të urrejtjes së saj ndaj nuses së saj Anna. Hidhini një sy reagimit!

Subscribe US Now

%d bloggers like this: