Messi nuk qëndroi indiferent pas rekordit: Unë kurrë nuk kam menduar se do ta bëja këtë

vull

Lionel Messi shkroi historinë e futbollit në ndeshjen kundër Valladolid dhe u bë golashënuesi më i mirë në një klub futbolli të të gjitha kohërave, pasi tejkaloi Pele unik në listën e përjetshme, i cili fundjavën e kaluar uroi argjentinasin për barazimin e rekordit.

Pasi arriti numrin prej 643 golave ​​në ndeshjen me Valencia, Messi mbrëmë në “Jose Zorilla” shumë shpejt arriti golin e 644 si anëtar i Barcelonës, dhe kështu shpërtheu në krye të listës së përjetshme, duke lënë pas Pele, por edhe emra të tjerë si Gerd Miller, Fernando Peiroteo dhe Josef Bican.

 

Messi shënoi golin e fundit në fitoren 0: 3 ndaj Valladolid pasi u magjeps nga shoku i tij i ri i skuadrës Pedri, dhe si rrallëherë, Leo nuk e fshehu admirimin e tij dhe shënoi rekordin joreal që arriti mbrëmë.

 

– Kur fillova të luaj futboll, kurrë nuk kam menduar se do të thyej një rekord. Edhe më pak që unë do ta tejkaloj këtë të Pele

 

– Unë mund të falënderoj vetëm të gjithë ata që më kanë ndihmuar ndër vite, shokët e mi të skuadrës, familjen time, miqtë e mi dhe të gjithë që më mbështesin çdo ditë. “Unë të përqafoj”, tha Messi.

Next Post

Kryetari i Partisë Lëvizja e Legalitetit z.Axhami. Mbështesim nënshkrimin e marrveshjes mes SHBA-Shqipërisë mbeshtetur kjo mbi atë të kohës së Mbretit ZOG I.

Marrëveshje mes Shqipërisë dhe SHBA-së, për ekstradimin, mbështetur mbi atë të nënshkruar që prej kohës së mbretërisë. PLL mbështet marrëveshjen e nēnshkruar sot në Tiranë mes dy palëve për ekstradimin mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, (SHBA) nga Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim dhe Ministres së Drejtësisë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: