Morata ka rënë dakord me Barcelonën

vull

Lojtari i Atletico Madridit i huazuar te Juventusi, Alvaro Morata, ka rënë dakord për kushtet personale me Barcelonën. Ai do të nënshkruajë një kontratë 18-mujore me klubin nga Camp Nou.

Në mënyrë që kjo marrëveshje të realizohet, Juventusi duhet të gjejë një zëvendësues për spanjollin. Kandidatët më seriozë janë Mauro Icardi dhe Pierre-Emerick Obameyang.

Morata u transferua te Juventus në shtator 2020. Atletico dhe Juve më pas ranë dakord për një huazim dy-vjeçar. Klubi nga Torino pagoi 20.000.000 euro për “jorganët”.

Trajneri Massimiliano Allegri nuk është i kënaqur me formën e lojtarit të kombëtares spanjolle dhe tha se klubi nuk do ta blejë kontratën e tij me Atletico. Morata ka luajtur 23 ndeshje këtë sezon, në të cilat ka shënuar shtatë gola.

Next Post

Mirë se vini në qytetin pa makina

Metropoli në miniaturë me rrugë të gjera dhe natyrë në pragun e derës, do të ofrojë parqe, hotel, kinema, bibliotekë, duke përfshirë mundësi të ndryshme sportive, si dhe një qendër Wellness. Imagjinoni të jetoni në një qytet ku gjithçka që ju nevojitet është këtu. Kafenetë, palestrat, kinematë, bibliotekat dhe shumë më […]

Subscribe US Now