Mourinho: Kam fituar gjithçka me Interin, por nëse një ditë marr një telefonatë tjetër nga Italia

vull

Jose Mourinho i solli treshen historike Interit dhe kjo është arsyeja pse ai ka një vend të veçantë në zemrat e tifozëve të këtij klubi nga Milano, por duke pasur parasysh se ka një ndryshim vërtet të madh në karrierën e tij lidhur me ngjarjet në Premier League dhe Serie A, Portugezi mori një pyetje me të vërtetë interesante në një intervistë me Times.

Në Angli, Mourinho udhëhoqi Chelsea, Manchester United dhe Tottenham si skuadra që luftonin për majën e tabelës, ndërsa në Itali deri më tani ka vetëm një klub në “CV” të tij, për të cilin ai ndjen shumë dashuri dhe respekt.

– Inter? Kam fituar gjithçka në Inter, kam një lidhje të veçantë me tifozët dhe klubin. Por nëse një ditë duhet të kthehem në Itali për një klub rival, nuk do të mendoj dy herë për ta bërë këtë. Unë i shikoj këto gjëra në mënyrë profesionale dhe mendoj se kështu duhet të duken të gjithë,” tha Jose.

 

 

 

Next Post

Futbollistët italianë do të vaksinohen para Kampionatit Evropian

Trajneri i kombëtares italiane Roberto Mancini ka përpiluar një listë të zgjeruar me 35 lojtarë në të cilët do të llogarisë për Kampionatin e ardhshëm Evropian në mënyrë që të gjithë lojtarët që do të luajnë në turneun përfundimtar të vaksinohen. Vaksinimi i tyre pritet të fillojë të hënën dhe […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: