Mourinho në shtypin e parë në Roma: Ne do të festojmë pas tre viteve!

vull

Strategu portugez Jose Mourinho mbajti konferencën e tij të parë për shtyp si trajner i Romës.

 

“Unë u detyrova të ndryshoj numrin tim të telefonit tre herë pasi u njoftua se unë isha trajneri i ri i Romës. Më ka marrë malli për Italinë, por kam shumë punë për të bërë, nuk kam kohë për të shijuar. Por tani kam më shumë përvojë, jam emocionalisht më e qëndrueshme. “Unë gjithmonë do të mbroj klubin për të cilin punoj,” tha “Special One”.

Mos harroni të kujtoni të kaluarën.

“Unë fitova tre trofe me Manchester United dhe kjo u pa si një katastrofë. Ajo që ata më atribuojnë mua si një katastrofë, për të tjerët janë rezultate të mira, suksese të mëdha. Roma nuk ka nevojë për sukses të izoluar, një trofe si rastësi. Pronarët e klubit dëshirojnë që klubi të përparojë, të arrijë një nivel më të lartë dhe të qëndrojë atje. “Ne do të punojmë shumë dhe do të arrijmë në trofe,” tha Mourinho.

Next Post

Moti me diell dhe i ngrohtë, temperatura deri në 39 gradë

Moti në vend do të jetë kryesisht me diell dhe shumë i ngrohtë, pasdite me vranësira mesatare. Nga fundi i ditës në disa vende do të ketë paraqitje të jostabilitetit lokal dhe shiut të rrëmbyeshëm, bubullimave dhe erës së përforcuar. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri […]

Subscribe US Now