Mourinho: Nga të gjithë trajnerët në botë, vetëm Pochettino është i kënaqur me skuadrën e tij

vull

Trajneri i Romës Jose Mourinho me shaka thotë se trajneri i vetëm që është plotësisht i kënaqur me ekipin e tij është njeriu i parë i Paris Saint-Germain, Mauricio Pochettino.

Megjithëse klubet u goditën rëndë nga pandemia KOVID-19 dhe mungesa e fondeve, dritarja e transferimit veror u shënua nga një numër “bombash”, më së shumti PSG, të sjellë nga Lionel Messi, Sergio Ramos dhe Giorgino Vajnaldum. Gianluigi Donaruma dhe Ashraf Hakimi dhe një javë para përfundimit, Mourinho u pyet nëse kishte nevojë për më shumë lojtarë.

“Kur them se gjithçka mund të ndodhë në treg, mendoj se dera do të jetë e hapur si për mbërritjet ashtu edhe për largimet, edhe pse për momentin është më e hapur për largime. A njihni një trajner i cili është plotësisht i kënaqur me ekipin e tij? “Ndoshta Pochettino dhe askush tjetër.”

Next Post

Saktësisht 30 vjet më parë, Schumacher legjendar debutoi në Formula 1

Piloti legjendar gjerman i Formula 1, Michael Schumacher bëri debutimin e tij në kampionatin botëror saktësisht 30 vjet më parë. Ai filloi karrierën e tij në karting kur ishte vetëm katër vjeç, dhe ishte e qartë për familjen e tij se ai ishte i dashuruar me garat. Më vonë ai u […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: