Kosova në futboll ka arritur të dalë e pamposhtur në ndeshjen që e dominoi nga fillimi e deri në fund kundër Greqisë

vull

Ndeshja që u zhvillua në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë i takoi Grupit B në kualifikimet për Kampionatin Botëror 2022, derisa përfundoi me rezultat 1-1.
“Dardanët” e dominuan me lojë dhe raste Greqinë, por nuk arritën të marrin pikë e plota nga kjo përballje. Në pjesën e parë, Kosova ishte dominuese, por Greqia e shfrytëzoi një lëshim të “dardanëve” në minutat shtesë dhe realizoi për 0-1. Autor i goli ishte Anastasios Douvikas. Ndërsa në pjesën e dytë, Kosova ishte me e mirë dhe arriti të gjejë golin e barazimit në minutat shtesë të ndeshjes, kur Vedat Muriqi realizoi me kokë pas një asistimi të Loshajt.

Kosova pas katër ndeshjeve zë vendin e tretë në grup me 4 pikë, derisa grekët pozicionohen një pozitë me poshtë me 3 pikë.

Next Post

Kisha ortodokse serbe, është çerdhe e krimit, racizmit, nacional-fashizmit dhe hegjemonisë serbe në Ballkan..!?

Ngjarjet dhe trazirat e sotme në Cetinje, pro dhe kundër zgjedhjes së episkopit të ri të Kishës ortodokse serbe në Mal të zi, mitropolitit për Mal të Zi dhe primorje Jonikije, janë veprime provokuese si dhe nxitësve të nacional-shovinizmit serbomadh në Ballkan, nga çetnikët fashist serbë, por të veshur me […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: