Ndeshje miqësore me KF Besa dhe Al Bataeh

vull

Në periudhë të pauzës në kampionat për shkak të ndeshjeve eliminatore të përfaqësueseve për Kampionatin Evropian, drejtuesit e Shkupit kanë përcaktuar dy ndeshje miqësore për këtë javë.

 

Skuadra takimin e parë kontrollues e luan nesër ndaj KF Besa që është anëtare e Ligës së Tretë në vendin tonë. Përballja zhvillohet të enjten (05.09.2019) në stadiumin e Çairit, duke nisur nga ora 17:00.

 

Ndërkohë përballja e dytë është përcaktuar për të shtunën (07.09.2019), ndërsa për kundërshtarë do të kemi skuadrën nga Emiratet e Bashkuara Arabe, Al Bataeh Cultural. Takimi miqësor me ekipin arab gjithashtu zhvillohet në stadiumin tonë në Çair, duke nisur nga ora 16:00.

Next Post

Nuk mund të flasësh për detin me një bretkosë të ulur në një pus

Nga Aurel Dasareti* Nuk është aq e lehtë për shqiptarët që të “zgjohen” kur nuk dinë asgjë përveç manipulimeve dhe gënjeshtrave që u shërbejnë mediave amatore antikombëtare. *** Më e rëndësishmja nga të gjitha në një demokraci është liria e fjalës. E drejta për të qenë vetvetja, të besosh dhe të mendosh si dhe të flasësh lirshëm […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: