Në Manchester, të impresionuar nga përforcimi i ri që shkëlqen në stërvitje, së shpejti merr një shans

vull

Manchester United është i impresionuar nga përforcimi i ri, Amad Diallo, i cili arriti në klub këtë janar nga radhët e Atalanta.

Lojtari 18-vjeçar ofensiv menjëherë filloi të imponohej tek Ole Gunnar Solskjer me edicionet e shkëlqyera të seancave stërvitore të ekipit të të moshuarve të Manchester United. Solskjer pritej të jepte minuta të rastit për Diallo, por siç qëndrojnë gjërat, sulmuesi i ri shumë shpejt do të ketë një shans për një paraqitje debutuese në të cilën nëse tregon lojrat që tregon në stërvitje ai patjetër do të qëndrojë më gjatë në ekipin e të rriturve .

Ndryshe nga ai, përforcimi tjetër i ri që është në Angli nga kjo verë, Facundo Pelistri nuk u imponua aq shumë, kështu që ai do të kalojë gjashtë muajt e ardhshëm në huazim në një klub të La Liga.

Next Post

Grubi-Dedaj: Zgjedhjet e lira dhe demokratike më 14 shkurt në Kosovë, hap i mirë drejt për BE-në

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministër për sistem politik dhe marrëdhënie ndërmjet bashkësive, Artan Grubi gjatë takimit me ambasadorin e Republikës së Kosovës z. Gjergj Dedaj i ka theksuar shpresën që në Republikën e Kosovës me 14 shkurt të mbahen zgjedhje te lira e demokratike dhe zgjedhje të institucioneve në Kosovë […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: