Një lajm i ri i keq për Barça – Fati nuk do të jetë i rikuperuar për në fazën e 16 të Champions League

vull

Sulmuesi i ri i Barcelonës, Ansu Fati definitivisht nuk do të jetë gati për të luajtur në ndeshjet çerekfinale që Barcelona do të luajë kundër PSG sepse shërimi i tij është bërë i komplikuar.

Shërimi i sulmuesit të ri, sipas informacionit nga media spanjolle, po shkon më vështirë sesa ishte planifikuar. Ai ende nuk mund të fillojë stërvitjen sepse gjuri i tij fryhet.

Adoleshenti është i zhgënjyer me këtë zhvillim të situatës, ai priste që ai do të jetë gati të kthehet në fushë në Mars (ndeshja e kthimit me PSG është më 10 Mars) por sipas parashikimeve, e gjitha do të zgjatet në disa javë.

Futbollisti 18-vjeçar pësoi dëmtimin në ndeshjen me Betis, më 7 nëntor, kur u parashikua që të kishte një pushim prej 4 muajsh.

Next Post

Klubi i famshëm anglez dëshiron të hyjë në histori: Si trajner, ai po mendon të caktojë drejtuesin e klubit të femrave Chelsea

Nga Ishulli vijnë shumë informacione interesante në lidhje me pozicionin e trajnerit në klubin e famshëm anglez, Wimbledon. Ish pjesëmarrësi i rregullt në ligën më të fortë angleze kohët e fundit u nda nga trajneri aktual, Glyn Hodges dhe tani është duke kërkuar një zëvendësim. Sipas mediave nga Anglia, opsioni […]

Subscribe US Now

%d bloggers like this: